Poradnik: przygotowanie stanowiska nanoszenia systemów poliuretanowych

Wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób zostaną przeprowadzone prace pozwalające na ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Czy wymagają one uprzedniego przygotowania przestrzeni, zabezpieczenia pozostałych kondygnacji budynku lub też innych, planowanych działań? Wychodząc naprzeciw Państwa wątpliwością przygotowaliśmy poradnik, który pozwoli zapoznać się z charakterem naszej pracy.

Pytanie: Czy powierzchnie, na które zostanie naniesiona bariera izolacyjna powinny zostać w jakiś sposób przygotowane?
Odpowiedź: Możliwości pianki PUR są ogromne, jednak nie warto wystawiać je na próbę kosztem nieudanej inwestycji. Wszystkich naszych Klientów zachęcamy więc do zatroszczenia się o zachowanie takich warunków, które w jeszcze większym stopniu przełożą się na skuteczne nanoszenie warstwy izolacyjnej. Pragniemy podkreślić, iż czyste oraz suche powierzchnie będą sprzyjały zarówno szybkiemu przeprowadzeniu prac, jak również przełożą się na trwałość struktury ociepleniowej. Z tego też względu zachęcamy, by podjąć następujące działania: - usunąć nasiąknięte obszary, - wysuszyć powierzchnie, na których ma zostać wykonane ocieplenie pianką, - jeżeli mamy do czynienia z materiałami porowatymi, podatnymi na wchłanianie wilgoci – zastosować podkład izolujący.

pianka naniesiona na ocieplaną powierzchnię

Pytanie: Czy w przypadku wykorzystania materiałów PUR do ociepleń elewacyjnych również należy zwrócić na coś uwagę? Odpowiedź: O ile w przypadku ociepleń poddasza warstwa izolacyjna nie jest narażona na działanie czynników atmosferycznych, o tyle w przypadku natrysków zewnętrznych musimy uwzględnić warunki pogodowe. Zarówno wiatr, jak i wilgotność powietrza może wpłynąć niekorzystnie na efektywność przeprowadzanych prac. Zachęcamy więc, by w tej kwestii zaufać specjalistom, którzy wskażą najkorzystniejszy dla Państwa termin wykonania ocieplenia pianką, uwzględniając przy tym wszystkie czynniki mające wpływ na efektywność podejmowanych działań.

pracownik nakłada piankę na poddasze

Pytanie: W jakich proporcjach powinno zostać wykonane ocieplenie? Odpowiedź: W zależności od wyboru konkretnej pianki – otwartokomórkowej, jak i zamkniętokomórkowej, proporcje te muszą odpowiadać danym przedstawionym przez producenta. Oszczędności w tym przypadku przynoszą więcej szkody niż pożytku – przekładają się na całkowitą nieskuteczność warstwy izolacyjnej. Należy więc zachować proporcje 1:1 względem tych, które ustalił producent.

Powrót
var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-5275423-6']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();