Pianka poliuretanowa

Wszelkie prace budowlane i wykończeniowe to ogromna zmora – szczególnie dla inwestorów. Dlatego też wielu z nich sięga po średniej klasy materiały pozwalające na wykorzystanie błyskawicznych rozwiązań lub wręcz przeciwnie – bardzo drogie tworzywa, których obecność przekłada się na wieloetapowe prace. Czy w takim świecie jest miejsce na rozwiązania pośrednie?

W każdym momencie

Najważniejszym atutem przemawiającym na korzyść pianki poliuretanowej jest możliwość zastosowania jej zarówno w trakcie ostatnich dni budowy, jak również po wieloletniej eksploatacji budynku. Tak domu nowe, jak i starsze zasługują na nowoczesne rozwiązania. Natrysk izolacyjny nie wymaga przygotowania nawierzchni, co pozwala na użycie go w każdym momencie. Takie uwarunkowanie poprawia wygodę oraz korzystnie wpływa na samopoczucie inwestorów, którzy i tak obarczeni są wysokimi kosztami. Jednak każdy, kto chociaż raz zetknął się z branżą budowlaną wie, że niektórych decyzji po prostu nie warto odkładać na później.

Niskie koszty

W przeciwieństwie do wielu alternatywnych form izolowania poddaszy lub uszczelniania ścian wykorzystanie pianki PUR jest sposobem związanym z wyjątkowo niskimi kosztami. Jednak aspekt finansowy to także koszty eksploatacji budynku przez kolejne miesiące, lata i dekady jego użytkowania. I to właśnie ten argument powinien przekonać niezdecydowanych na to rozwiązanie inwestorów. Wykorzystanie pianki poliuretanowej pozwoli na trwale uszczelnić obiekt, niezależnie od ilości szczelin i nierówności w strukturze ścian, dachy oraz wszystkich konstrukcji. Efekt będzie natychmiastowy i pozwoli zminimalizować wydatki związane z ogrzewaniem domu. Nieszczelność wyższych kondygnacji nie pozostaje bez znaczenia dla nakładów finansowych potrzebnych na opłacenie całorocznego systemu ogrzewania.

To, co wyróżnia

Na tle powyższych stwierdzeń warto zadać sobie pytanie dlaczego to właśnie pianka poliuretanowa powinna być materiałem, po który Państwo sięgnięcie? Czym się różni od innych i na czym polega jej wyjątkowość? Odpowiedź to podkreślenie kilku, najważniejszych cech tego tworzywa.

Po pierwsze – skutkuje efektywnością energetyczną, czyli pozwala skuteczniej niż alternatywne izolacje rozwiązań problem z wydostającym i marnującym się ciepłem. W efekcie takich właściwości pozwoli ona cieszyć się zmniejszeniem rachunków i kosztów eksploatacji nawet w granicach 40-60% dotychczasowych wydatków (skala ta uzależniona jest zarówno od struktury obiektu, jak i miejsc, w których nasz materiał zostanie wykorzystany).

Po drugie – tylko tworzywo PUR jest w stanie zapewnić pełen komfort użytkowania ocieplonej przestrzeni. Wynika to z bardzo charakterystycznej, otwartokomórkowej struktury, która pozwala odprowadzać zgromadzoną wilgoć oraz ekonomicznie regulować temperaturę. Inwestorzy, którzy zdecydują się wykorzystać ten produkt mogą być pewni, że uniknąć uczucia duszności i ciężkiego powietrza. Tak klaustrofobiczna przestrzeń nie jest ani przyjemna, ani też zdrowa dla domowników.

Trzecim atutem jest doskonałe TEMPO wykonania prac. Ma to wpływ zarówno na koszty eksploatacyjne (w krótkim czasie mogą Państwo korzystać ze skuteczności tworzywa i szczelnej izolacji), ale również na sam charakter prac i życie mieszkańców. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku starszych obiektów. Długie, przeciągające się prace, które uprzednio wymagają przygotowania powierzchni, to zmora dla wszystkich mieszkańców. Pianka poliuretanowa okazuje się doskonałym antidotum. Nie wymaga wygładzenia powierzchni, ponieważ jej struktura pozwala na wniknięcie w każdą szczelinę i nierówność. Warto też podkreślić, że najczęściej wykonanie takiej izolacji nie trwa więcej niż jeden dzień (w szczególności warunek ten dotyczy poddaszy) – nie będzie więc to proces uciążliwy dla pracy i odpoczynku mieszkańców.

Czwartą zaletą jest bezpieczestwo materiału. Dotyczy ono zarówno zdrowia człowieka, jak i troski o środowisko. Nawet wieloletnie użytkowanie przestrzeni ocieplonej przez piankę PUR nie zmieni tego, że jest ona całkowicie nieszkodliwa dla zdrowia. Nie stanowi środowiska korzystnego dla roztoczy i kurzu, nie pyli się, ani nie kruszy. Są to aspekty najważniejsze dla dróg oddechowy – szczególnie osób z tendencjami do alergii lub z astmą.

Powrót
var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-5275423-6']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();