Ocieplanie pianką

Tak jak każda inna dziedzina, tak również i budownictwo nieustannie poszukuje nowych rozwiązań. Warto więc sięgać po te, które okazują się sprawdzonym systemem. W szczególny sposób dotyczy to kwestii wykonania izolacji dla budynków mieszkalnych – związanej zarówno z aspektem ekonomicznym, ekologicznym, jak i funkcjonalnych.

Dlaczego warto?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i krótka: ponieważ jest to korzystne. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową pozwoli uszczelnić strukturę całego domu. Ogrzewanie poszczególnych pomieszczeń nigdy nie będzie skuteczne i ekonomiczne, jeżeli nagromadzone w nich ciepło będzie wydostawało się wyższymi kondygnacjami. Skomplikowane procedury związane z montażem wełny lub też innych materiałów wiążą się z ogromnymi kosztami oraz długim czasem realizacji.

Natrysk wykonany z naszych materiałów pozwoli tego uniknąć – nie będzie zakłócał codziennego życia i funkcjonowania domowników.

Z czego wynika taki atut? Przede wszystkim ze struktury substancjalnej – dzięki niej ocieplenie pianką oznacza dokładne wypełnienie każdej szczeliny i nierówności. Nie wymaga również uprzedniego przygotowywania powierzchni do tego typu prac izolacyjnych.

Niepodważalne zalety

Rozpatrzmy więc to, co w ogólnym rozrachunku dla naszych Klientów jest najważniejsze. Ocieplenie poddasza wykorzystujące naszą piankę pozwoli na sięgnięcie po takie auty jak: trwałość, oszczędność, lekkość, przepuszczalność, możliwość wyciszenia pomieszczenia oraz ekologiczny i bezpieczny materiał.

Trwałość

To pierwszy i kluczowy atut, stanowiący bardzo często kryterium oceny dla wszystkich materiałów budowlanych i wykończeniowych. Nikt przecież nie chce co kilka lat inwestować w te same działania. Współpraca z naszą firmą pozwoli Państwu tego uniknąć i cieszyć się dokładnie wykonaną izolacją.

Oszczędność

To warunek związany zarówno z punktem powyższych (czyli jednorazowym działaniem, a więc i mniejszymi kosztami inwestycyjnymi), jak i koniecznością oceny ogólnych kosztów. Zakup materiałów izolacyjnych oraz zatrudnienie ekipy monterskiej to spory wydatek. W przypadku powierzenia ocieplenia poddasza naszej firmie mogą Państwo liczyć na bardzo korzystne warunki cenowe (konkurencyjne dla tradycyjnych systemów).

Lekkość

Struktura i masa nie są czynnikami bez znaczenia. Waga tworzywa, które zostaje wykorzystane przez naszych fachowców nie naruszy stabilności i trwałości dachu. Wręcz przeciwnie – pozwoli ją usztywnić i wzmocnić, bez dodatkowych obciążeń. Wykorzystanie naszej pianki nie wymaga więc przeprowadzenia testów, ani też specjalnych działań przygotowujących obiekt do tego typu przedsięwzięcia.

Przepuszczalność

Ten atut dotyczy przede wszystkim paroprzepuszczalności. Jest to szczególnie ważne dla poddaszy, które zostaną zaadaptowane jako miejsca mieszkalne i będą spełniały rolę kolejnego, użytkowego pomieszczenia w domu. Ułatwi to odprowadzanie wilgoci oraz regulowanie temperatury panującej wewnątrz. Bez wątpienia poprawi to komfort użytkowania poszczególnych pomieszczeń.

Izolacja akustyczna

Na ten czynnik wiele osób pozornie nie zwraca uwagi. Nie można jednak ignorować wagi izolacji akustycznej, która pozwoli wyciszyć dźwięki dochodzące z zewnątrz. Nie pozwoli ona również wydostawać się dźwiękom z danego pomieszczenia. Ocieplenie pianką może być więc wykorzystaniem rozwiązań poprawiających komfort i pielęgnujących poczucie prywatności. Jest to działanie niezbędne, jeżeli myślimy również o adaptacji przestrzeni ostatniej kondygnacji budynku.

Ekologia i bezpieczeństwo

Ideą naszej firmy jest działanie zgodnie z najwyższymi standardami budowlanymi. Dlatego też bardzo dużo uwagi przywiązujemy zarówno do ekologii, jak i bezpieczeństwa. Pierwszy z tych czynników to przede wszystkim wykorzystanie materiałów korzystnych dla środowiska naturalnego. Drugi – bezpieczeństwo – wiąże się zarówno z troską o otoczenie, jak i zdrowie mieszkańców. Nie jest to tworzywo szkodliwe, ale wręcz przeciwnie – pozwoli przez wiele lat cieszyć się doskonałą izolacją.

Powrót
var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-5275423-6']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();